RECTOR Polska Systemy stropowe

Stropy sprężone, strunobeton - producent

Uniwersalne rozwiązanie do nowych i remontowanych budynków

Strona główna » Aktualności » Uniwersalne rozwiązanie do nowych i remontowanych budynków

wielkość tekstu: A | A | A

Stropy RECTOR, obejmujące systemy stropowe RECTOBETON (z belek sprężonych strunobetonowych oraz pustaków betonowych) i RECTOLIGHT (z belek sprężonych strunobetonowych oraz wypełnień stropowych z drewna prasowanego) to rozwiązania przeznaczone zarówno do nowo powstających budynków, jak i do renowacji/wymiany stropów (tutaj zwłaszcza sprawdzi się system RECTOLIGHT). Oprócz samych stropów polecamy znajdującą się w ofercie rozbudowaną gamę akcesoriów, jak kształtki wieńcowe, podciągi sprężone, wymiany, zawiesia, siatkę zbrojeniową, nadproża.

Prefabrykowane stropy RECTOR

Prefabrykacja to słowo klucz, które w nowoczesnym budownictwie używane jest częściej niż kiedykolwiek do tej pory. Nie ma w tym nic dziwnego, bo produkcja poza miejscem budowy jest nie tylko tańsza, ale także bardziej precyzyjna, a ponadto – pozwala uniezależnić się od pogody. W przypadku stropów prefabrykowanych sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, bo dość często można spotkać się z opinią, że wymagają one użycia ciężkiego sprzętu. W przypadku prefabrykowanych stropów RECTOR problem tego typu po prostu nie istenieje. Nasze stropy przewozi się bardzo łatwo, a także wygodnie składuje, ich największy atut to nieskomplikowany montaż, pozwalajacy zaoszczędzic sporo tak cennego przy budowie inwestycji czasu.

Stropy RECTOBETON

Stropy Rector obejmują dwa typy produktów. Pierwsze – stropy RECTOBETON – to belkowo-pustakowe, prefabrykowane stropy gęstożebrowe, które składają się ze sprężonych, strunobetonowych belek oraz wypełnień ze żwirobetonowych, wibroprasowanych pustaków stropowych. Dzięki cienkościennej konstrukcji, pustaki mają małą masę, a zarazem dużą wytrzymałość (ponad 250 kg obciążenia punktowego). Rozbudowana gama dostępnych pustaków pozwala bez trudu dopasować je do każdej budowy, co ułatwia ponadto możliwość ich docinania lub opierania na ścianie.

Atutem belkowo-pustakowych stropów RECTOR jest także wyeliminowanie niepożądanego zjawiska „klawiszowania” i pękania, co jest równie istotne w budownictwie mieszkaniowym (wielorodzinnym i jednorodzinnym, gdzie inwestorzy szczególnie są na te kwestie wyczuleni), jak i w obiektach użyteczności publicznej. Za pomocą belek strunobetonowych Rector można uzyskać nawet 10 m rozpiętości stropu z jednoczesnym wyeliminowaniem ścian nośnych wewnętrznych, co doskonale odpowiada na potrzeby nowoczesnego budownictwa, stawiającego na otwarte i przestrzenne wnętrza.
Uzupełnieniem systemu są: zbrojenia przypodporowe, zgrzewane maty siatki stalowej oraz beton monolityczny wylewany na budowie.

Renowacja za niewielką cenę – stropy Rector Rectolight

Wymienione powyżej atuty stropów Rector sprawiają, że doskonale sprawdzą się one w przypadku renowacji/wymiany stropów w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym, a także w obiektach zabytkowych.
Zaletą takiego rozwiązania jest niewielka ingerencja w istniejące mury, bo strop Rector można montować w gniazdach wykutych w ścianach bez konieczności bruzdowania całej ściany nośnej i osłabiania w ten sposób jej konstrukcji. Belki stropowe wpuszcza się na głębokość minimum 7 cm w wykute w murach gniazda (w rozstawach co 59 cm).
Są one oparte na podporach montażowych lub wypoziomowanych wcześniej podlewkach betonowych. Wieniec wykonywany jest najczęściej na pierwszym rzędzie pustaków/paneli, tworzących strefę obniżoną (zastosowanie wypełnienia o niższej wysokości). W szczególnych przypadkach, np. gdy niższe kondygnacje są użytkowane lub gdy nowy strop powstaje nad starym, można zamontować strop RECTOR bezpodporowo do rozpiętości 5,5 m (RECTOBETON) lub 5,6 m (RECTOLIGHT).

Strop RECTOR to rozwiązanie, które na potrzeby nowoczesnego budownictwa odpowiada w jeszcze jeden sposób.
W czasach, w których wentylacja grawitacyjna staje się reliktem, a w super szczelnych budynkach montuje się systemy wentylacji mechanicznej,
zastosowanie stropów gęstożebrowych pozwala na ukrycie części instalacji w grubości stropu. Dotyczy to zarówno stropów RECTOBETON, jak i RECTOLIGHT, w których – równolegle do żeber nośnych stropu – można poprowadzić elementy instalacji.


Akcesoria do stropów RECTOR

Do prefabrykowanych stropów RECTOR dostępny jest ponadto rozbudowany asortyment akcesoriów, które usprawniają i przyspieszają prace na budowie.


Wśród nich znajdują się dwa typy keramzytobetonowych kształtek wieńcowych (KZE i KWE), które skracają czas montażu stropu Rector i wieńca dzięki wyeliminowaniu czasochłonnego procesu jego szalowania. Dzięki temu niższa jest też cena realizacji inwestycji. Na całościowy koszt wpływ ma też oszczędność betonu, bo przy 100 m² stropu oszczędza się aż 1 m³ betonu. Zastosowanie kształtki wieńcowej eliminuje konieczność wykonywania dystansu zbrojenia wieńca i skrajnych podpór montażowych, a także zwiększa bezpieczeństwo podczas montażu i zalewania stropu. To także gwarancja równomiernego rozkładu obciążeń przenoszonych ze stropu na ścianę oraz możliwość wyprowadzenia ze ściany rdzenia bez naruszania konstrukcji kształtki.

Do naszych stropów RECTOR oferujemy podciągi sprężone PPR. Również to rozwiązanie pozwala obniżyć całościową cenę stropu, bo ogranicza zużycie stali. Ponadto sam montaż przebiega szybciej i łatwiej dzięki niewielkiej wadze prefabrykatu i eliminacji szalunków.
Minimalne oparcie podciągów sprężonych na murze wynosi 7 cm, a na żelbecie i stali– 3 cm. Z kolei minimalne oparcie belek sprężonych na podciągu musi wynosić 2 cm. Dostępne są podciągi od 2,7 do 3,9 m co 30 cm oraz od 4 m do 5 m co 10 cm.
Wśród akcesoriów do stropów RECTOR, które również pozwalają na skrócenie prac budowlanych, znajdują się wymiany stalowe, dobierane przez projektantów naszej firmy. Są one dostępne w 3 długościach w zależności od szerokości otworu: 80-120 cm, 120-180 cm, 180-240 cm.
Regulacja szerokości wymianu dostępna jest w zakresie 40 cm (wymian 80-120 cm) i 60 cm (wymian 120-180 cm i 180-240 cm).

Ponadto do stropów Rectolight oferujemy zawiesia, które pasują do wieszaków o dowolnej długości i szerokości. Ich atutem jest wyeliminowanie konieczności ingerencji w belkę (wiercenia) i szybki montaż. Mocowanie wieszaka odbywa się przy pomocy dwóch wkrętów samowiercących 10 mm. Stropy Rector kompatybilne są z dostępnymi na rynku łącznikami termicznymi balkonowymi, które pozwalają na wyeliminowanie mostków cieplnych oraz czasochłonnych prac związanych z wykonaniem izolacji wokół płyty balkonowej. 

Dzięki zastosowaniu stref obniżonych z pustaków możliwy jest prawidłowy montaż łączników i zapewnienie odpowiedniej otuliny dla prętów stalowych.

To w znacznej mierze od stropu zależy stabilność i wytrzymałość całego budynku, dlatego decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania trzeba podejmować rozważnie i z uwzględnieniem wielu indywidualnych aspektów danego obiektu. Specjaliści z firmy Rector oprócz stropów i akcesoriów oferują fachowe doradztwo, co jest kolejnym udogodnieniem dla firm budowlanych, które wybierają prefabrykowane stropy RECTOR.

 

czytano: 2579 razy

autor: rector.pl

data dodania: 2020-07-01 09:50:26

Formularz zapytaniowy

Zapewniamy

  • NAJSZERSZY ASORTYMENT BELEK, WYSOKOŚĆ STROPU OD 16 cm, ROZPIĘTOŚĆ DO 10,0 m
  • NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ WŚRÓD STROPÓW BELKOWO PUSTAKOWYCH
  • BRAK KLAWISZOWANIA I ZARYSOWANIA STROPÓW
  • DUŻĄ ELASTYCZNOŚĆ - DOWOLNE OBCIĄŻENIA, MOŻLIWE UKŁADY AKUSTYCZNE
  • RECTOBETON - TRADYCYJNE ROZWIĄZANIE MOŻLIWE DO ZASTOSOWANIA W KAŻDYM BUDYNKU I NA KAŻDYM POZIOMIE
  • RECTOLIGHT - INNOWACYJNE I NOWOCZESNE ROZWIĄZANIE, DAJĄCE DUŻE MOŻLIWOŚCI ARANŻACJI
  • SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA Z 65-cio LETNIĄ TRADYCJĄ
  • FRANCUSKĄ TECHNOLOGIĘ, POLSKI PRODUKT

Ciekawostki

Adres

RECTOR Polska Sp. z o.o.

32-500 Chrzanów, ul. Śląska 64e

96-320 Mszczonów, ul. Wiejska 1

 

KONTAKT

Chrzanów: +48 32 626 02 60
e-mail: info@rector.pl

Mszczonów Biuro +48 517 867 638
Mszczonów Magazyn: +48 798 290 366

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Facebook
YouTube