RECTOR Polska Systemy stropowe

Stropy sprężone, strunobeton - producent

STROPY SPRĘŻONE – RECTOR

Strona główna » Aktualności » STROPY SPRĘŻONE – RECTOR

wielkość tekstu: A | A | A

STROPY SPRĘŻONE – RECTOR 
Szybszy montaż i niższe koszty inwestycyjne to nie jedyne zalety stropów gęstożebrowych sprężonych. Duże znaczenie ma również mnogość rozwiązań projektowych oraz elastyczność w ich stosowaniu. 
Z CZEGO SKŁADAJĄ SIĘ STROPY RECTOR ?
Podstawowym elementem konstrukcyjnym stropów gęstożebrowych RECTOR jest belka sprężona RS wykonana z betonu C50/60 oraz stalowych cięgien. Elementem wypełniającym przestrzenie międzybelkowe może być pustak betonowy (system RECTOBETON) lub ultralekkie panele drewnopodobne (system RECTOLIGHT). Uzupełnieniem systemu jest siatka stalowa, pręty przypodporowe oraz nadbeton układane na budowie.
Fot. 1. System REC TO BE TON (do REI 240)
 Fot. 1. System RECTOBETON (do REI240)

 

Fot. 2. System RECTOLIGHT (do RE I60)
STROPY SZYTE NA MIARĘ
Szeroki zakres belek sprężonych oraz wypełnień stropowych pozwala na wykonanie stropu o wysokości od 16 cm do 34 cm i rozpiętości 9,8 w świetle ścian. Nośność stropów również dobierana jest indywidualnie.
WSPARCIE PROJEKTOWE
Projektanci oraz inwestorzy na co dzień współpracują z Biurem Projektowym RECTOR. Wystarczy przesłać wytyczne projektowe w formacie DWG lub PDF, aby po kilku dniach otrzymać gotowy projekt stropu wraz z wyceną. Do projektowania wykorzystywane jest oprogramowania Eurydice, które udostępniane jest za darmo wszystkim zainteresowanym projektantom.
WYSOKA JAKOŚĆ
Stosowanie belek sprężonych przy założeniu ugięcia jedynie L/500, montaż stropu z ujemną strzałką ugięcia oraz stosowanie stalowej siatki w nadbetonie, zapewnia dużą sztywność całego układu oraz brak spękań. Strefy o większym obciążeniu (słupy, ściany działowe) są odpowiednio wzmacniane poprzez stosowanie większej liczby wytrzymałych belek. Zbrojony nadbeton oraz odpowiedni dobór belek sprężonych umożliwia projektowanie z uwzględnieniem dowolnej lokalizacji ścianek działowych.
Fot. 3. Belki sprężone RS
ELASTYCZNOŚĆ
Możliwość docinania belek oraz pustaków umożliwia wykonywanie pól stropowych o nietypowej geometrii. Przejścia instalacyjne oraz kominy o szerokości do 48 cm mieszczą się w przestrzeniach międzybelkowych. Przy szerszych elementach wykonuje się wymiany żelbetowe ukryte w grubości stropu.
Fot. 4. Docinanie belek i pustaków
LEKKI MONTAŻ
Belki w zależności od długości ważą ok 15-20 kg/mb i pozwalają na ręczny  montaż. Rozwiązanie to sprawdza się również w przypadku, gdzie w istniejących halach budowane są nowe obiekty i nie ma możliwości użycia dźwigu.
PODPORY MONTAŻOWE
Belki sprężone sprawiają, że liczbę podpór można ograniczyć do 1 rzędu podpór (stropy do 5m rozpiętości) lub 2 rzędów (przy większych rozpiętościach). W szczególnycch przypadkach możliwy jest dobór belek specjalnych, które pozwalają  na montaż stropów do ok. 5,5 m bez użycia podpór.
STROP ODKRYTY
Architekci wykorzystują nietypową geometrię stropów i coraz częściej rezygnują z wykańczania stropów sufitami podwieszanymi. System RECTOLIGHT jako produkt NRO może być stosowany zarówno w budynkach mieszkalnych jak i w budynkach użyteczności publicznej bez żadnych dodatkowych powłok zabezpieczających przed ogniem. RECTOLIGHT można prowadzić w przestrzeniach międzybelkowych pod panelami RECTOLIGHT. Do dyspozycji jest przestrzeń o wysokości od 7 do 14 cm.
Fot. 5. Przewody wentylacji mechanicznej
WYMIANA STROPÓW
Wystarczy wykonać gniazda pod belki, a wieniec opierany jest na pierwszym rzędzie pustaków obniżonych, pełniących funkcję szalunku traconego.
Fot. 6. Wymiana stropu

 

czytano: 2453 razy

autor: rector.pl

data dodania: 2021-04-27 11:57:44

Formularz zapytaniowy

Zapewniamy

  • NAJSZERSZY ASORTYMENT BELEK, WYSOKOŚĆ STROPU OD 16 cm, ROZPIĘTOŚĆ DO 10,0 m
  • NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ WŚRÓD STROPÓW BELKOWO PUSTAKOWYCH
  • BRAK KLAWISZOWANIA I ZARYSOWANIA STROPÓW
  • DUŻĄ ELASTYCZNOŚĆ - DOWOLNE OBCIĄŻENIA, MOŻLIWE UKŁADY AKUSTYCZNE
  • RECTOBETON - TRADYCYJNE ROZWIĄZANIE MOŻLIWE DO ZASTOSOWANIA W KAŻDYM BUDYNKU I NA KAŻDYM POZIOMIE
  • RECTOLIGHT - INNOWACYJNE I NOWOCZESNE ROZWIĄZANIE, DAJĄCE DUŻE MOŻLIWOŚCI ARANŻACJI
  • SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA Z 65-cio LETNIĄ TRADYCJĄ
  • FRANCUSKĄ TECHNOLOGIĘ, POLSKI PRODUKT

Ciekawostki

Adres

RECTOR Polska Sp. z o.o.

32-500 Chrzanów, ul. Śląska 64e

96-320 Mszczonów, ul. Wiejska 1

 

KONTAKT

Chrzanów: +48 32 626 02 60
e-mail: info@rector.pl

Mszczonów Biuro +48 517 867 638
Mszczonów Magazyn: +48 798 290 366

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Facebook
YouTube