RECTOR Polska Systemy stropowe

Stropy sprężone, strunobeton - producent

Wzrost obrotów RECTOR Polska o 35%, podsumowanie roku 2021 - Tomasz Chmielowiec Dyrektor Operacyjny RECTOR Polska

Strona główna » Aktualności » Wzrost obrotów RECTOR Polska o 35%, podsumowanie roku 2021 - Tomasz Chmielowiec Dyrektor Operacyjny RECTOR Polska

wielkość tekstu: A | A | A

Drodzy czytelnicy,

Tradycyjnie grudzień jest miesiącem podsumowań upływającego nam roku. 2021 - jaki to był rok dla RECTOR Polska? Przyznam się, że początek roku nie zapowiadał, iż będzie to rekordowy rok dla naszej spółki. Równocześnie wiem, iż był to rok rekordowy dla całego sektora budowlanego i wszyscy, w większym lub mniejszym stopniu, skorzystali na tej fali pozytywnej koniunktury.
W tym samym czasie w ubiegłym roku, robiliśmy pierwsze testy produkcyjne w naszej drugiej fabryce w Mszczonowie oraz uzyskaliśmy wszelkie niezbędne certyfikaty i deklaracje. Ze względu na okres pandemii, uważam, że opóźnienie wynoszące jedyne 3 miesiące, to był wielki sukces. Musieliśmy też czekać jeszcze kilka miesięcy na uruchomienie prasy do produkcji pustaków stropowych (kwiecień 2021).

Na uwagę zasługuje fakt, iż wraz z otwarciem drugiego zakładu powiększyliśmy portfolio naszych wyrobów – i tak nie tylko podwoiliśmy moce produkcyjne stropowych belek sprężonych, ale naszą ofertę poszerzyliśmy o nadproża i podciągi sprężone oraz pustaki stropowe. 
Z mniej pozytywnych aspektów, na podkreślenie zasługuje gwałtowny wzrost cen surowców i energii elektrycznej, który istotnie wpłynął na operacyjne zarządzanie marżami. Uważam, że niepewność w zakresie, zarówno cen surowców, energii elektrycznej, czy kosztów CO2, będzie nam również towarzyszyła w 2022 roku. Dlatego nie pokuszę się o prognozy na przyszły rok – tak po ludzku, byle nie było on gorszy.
Wracając do mijającego już roku 2021, zanotujemy wzrost naszych obrotów o 35%. Obsłużyliśmy rekordową  ilość budów, blisko 2000 - począwszy od domów jednorodzinnych, a kończąc na zespołach budynków wielorodzinnych. Nie tylko w Polsce osiągnęliśmy tak dobre wyniki, ale również w Słowacji i Czechach, gdzie przekroczyliśmy magiczną barierę ponad 100.000 m2 stropów, sprzedanych w 2021 roku. 
Dostrzegając wysiłki naszego zespołu i liczbę aktualnie projektowanych stropów, z nadzieją spoglądam na rok 2022, który będzie na pewno nie gorszy, może normalniejszy i bardziej przewidywalny, czego Nam wszystkim życzę.

Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim moim koleżankom i kolegom za ich pracę, zaangażowanie i profesjonalne podejście do pracy, w czasach tak rozgrzanej koniunktury budowlanej. Na nasze wyniki 2021 roku pracowało ponad 80 fantastycznych osób, bez których ten sukces nie miałby miejsca. Dziękuję.

Tradycyjnie dziękuję również naszym partnerom i kontrahentom, bez których zaufania i współpracy, to co osiągnęliśmy w 2021 roku, byłoby niemożliwe. Dziękuję w tym miejscu wszystkim biurom konstrukcyjnym, firmom wykonawczym, naszym dystrybutorom, inwestorom i deweloperom, bo LEPIEJ BUDOWAĆ RAZEM !

Tomasz Chmielowiec
Dyrektor Operacyjny RECTOR POLSKA 

 

czytano: 669 razy

autor: rector.pl

data dodania: 2021-12-17 11:00:33

Formularz zapytaniowy

Zapewniamy

  • NAJSZERSZY ASORTYMENT BELEK, WYSOKOŚĆ STROPU OD 16 cm, ROZPIĘTOŚĆ DO 10,0 m
  • NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ WŚRÓD STROPÓW BELKOWO PUSTAKOWYCH
  • BRAK KLAWISZOWANIA I ZARYSOWANIA STROPÓW
  • DUŻĄ ELASTYCZNOŚĆ - DOWOLNE OBCIĄŻENIA, MOŻLIWE UKŁADY AKUSTYCZNE
  • RECTOBETON - TRADYCYJNE ROZWIĄZANIE MOŻLIWE DO ZASTOSOWANIA W KAŻDYM BUDYNKU I NA KAŻDYM POZIOMIE
  • RECTOLIGHT - INNOWACYJNE I NOWOCZESNE ROZWIĄZANIE, DAJĄCE DUŻE MOŻLIWOŚCI ARANŻACJI
  • SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA Z 65-cio LETNIĄ TRADYCJĄ
  • FRANCUSKĄ TECHNOLOGIĘ, POLSKI PRODUKT

Ciekawostki

Adres

RECTOR Polska Sp. z o.o.

32-500 Chrzanów, ul. Śląska 64e

96-320 Mszczonów, ul. Wiejska 1

 

KONTAKT

Chrzanów: +48 32 626 02 60
e-mail: info@rector.pl

Mszczonów Biuro +48 517 867 638
Mszczonów Magazyn: +48 798 290 366

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Facebook
YouTube