Strona główna
pl pl pl pl

Strona główna » Produkty » Belki stropowe RECTOR

Belki stropowe RECTOR

Podstawowym elementem naszych systemów są prefabrykowane, strunobetonowe belki RS obejmujące szereg odmian, różniących się między sobą: wysokością przekroju, liczbą i usytuowaniem splotów sprężających i usztywnieniem kratownicą przestrzenną. Wykonujemy je z betonu i stali sprężającej o najwyższych parametrach wytrzymałościowych (beton C 50/60, stal klasy 2060 MPa), gwarantując w ten  sposób wysoką wytrzymałość oraz jakość projektowanych stropów. Główne zbrojenie sprężające stanowią sploty stalowych strun o wysokiej wytrzymałości.

W gamie belek wyróżnia się trzy główne rodziny belek stropowych RS 110, RS 130, i RSE (do montażu bezpodporowego). Produkowane są w rozpiętościach od 1,0m do 10,0m co 10cm. Górna powierzchnia belek ma dyblowany kształt co zapewnia jej dobrą przyczepność do betonu wylewanego na budowie. Dodatkowo dla zapewnienia dostatecznego zakotwienia zbrojenia sprężającego w żelbetowych wieńcach stropowych, końce splotów wypuszczone są z powierzchni czołowych belek na długość min. 8 cm.

Wykorzystanie technologii betonu sprężonego pozwala na projektowanie stropów wolnych od klawiszowania dla większych rozpiętości, większych obciążeń lub mniejszych grubości.

Stropy wyróżniają się połączeniem prefabrykacji oraz zalet wynikającymi ze sprężania betonu dzięki czemu osiągamy: 

  • większą wytrzymałość, dowolność stosowanych obciążeń w zależności od rozpiętości (możliwość stosowania w bud. mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, usługowych lub przemysłowych) 
  • dużą elastyczność stosowanych układów (od 16 do przeszło 30cm grubości stropu oraz od 1m do 10m rozpiętości) 
  • dwukrotnie mniejsze ugięcia, brak efektu klawiszowania i zarysowania, nie ma konieczności stosowania żeber rozdzielczych
  • niezwykłą prostotę i szybkość w montażu (brak żeber rozdzielczych, pustaki deklowane w cenie, jedna lub dwie podpory montażowe, 
  • możliwość opierania bezpośrednio na ścianach, 1,35r-g/m2 RECTOBETON i 0,65r-g/m2 RECTOLIGHT). 
  • dużą rentowność rozwiązania, szczególnie w porównaniu  z płytami monolitycznymi (stropy tańsze, szybsze w montażu a zarazem nowoczesne i niezawodne). 
  • dla odpowiednich układów stropów RECTOBETON można osiągnąć: swobodę rozłożenia ścianek działowych,
  • możliwość wykonania stropów akustycznych (z obliczeniami),możliwość stosowania na szkodach górniczych.
  • jedyny system z wykonanymi badaniami ogniowymi popartymi certyfikatem (od REI 60 do REI 240).
 


Sprężanie betonu przez wstępne napięcie splotów stalowych: początkowe naprężenie nadane belce ma za zadanie przeciwstawiać się rozciąganiu wywołanemu przez obciążenia użytkowe i stale.
Innowacyjny sposób produkcji metodą formowania belek: technologia ta pozwala na łatwe ułożenie zbrojenia pasywnego, gwarantuje doskonale wykończenie belki oraz umożliwia łatwe układanie pustaków.
• Bardzo szeroki asortyment belek od 1,0 m do 10 m co 10 cm pozwala na idealne dopasowanie do każdej budowy a ciężar (15-20kg/mb) pozwala na łatwy i szybki ręczny montaż.

• Wytrzymałość betonu na ściskanie po 28 dniach: 60 MPa
• Splot 5,20 klasa 2060 (stal o niskiej relaksacji)
• Splot 6,85 klasa 2060 (stal o niskiej relaksacji)
• Kratownica usztywniająca; Fe 500


                                       

   

 

 

   

 

    

 NIP: 649-21-10-127, REGON: 278042767, Kapitał zakładowy 38 200 000,00zł, Sąd Rejonowy Kraków - Śródmieście, KRS 0000154887Strona główna

informacje prawne RECTOR Polska Sp. z o.o., ul. Śląska 64 e, 32-500 Chrzanów, tel: +48 (32) 626 02 60, fax: +48 (32) 626 02 61 do góry

Firma RECTOR jest polską filią francuskiej Grupy Rector Lesage działającej na rynku francuskim od ponad 60 lat i będącej liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego. W Polsce nasza firma rozpoczęła działalność w 2003 roku. Centrala firmy jak również nasz zakład produkcyjny mieści się w Chrzanowie (woj. małopolskie). RECTOR Polska proponuje nowoczesne stropy gęstożebrowe przeznaczone do budownictwa mieszkaniowego System stropowy RECTOBETON: Innowacyjne rozwiązanie strop o konstrukcji z betonu sprężonego i pustaków betonowych. * WYTRZYMAŁOŚĆ - belki wykonywane z betonu B-60,* ELASTYCZNOŚĆ - rozpiętości od 1m do 10 m co 10 cm. System stropowy RECTOLIGHT: lekkie drewniane wypełnienie, idealne do szybkiego, ręcznego montażu, wypełnienie 10 razy lżejsze dla stropu 2 razy wytrzymalszego. * WYTRZYMAŁOŚĆ - gwarancja bezpiecznej pracy zarówno przy układaniu jak i zalewaniu stropu.
Tagi
lekkie wypełnienie Strop nad przestrzenią wentylowaną system stropowy wymiana stropu belka sprężona RECTOBETON pustak System stropowy RECTOLIGHT montaż bezpodporowy strop sprężony pustak deklowany strop gęstożebrowy
osób online: 1 kreacja:  
Facebook