Strona główna
pl pl pl pl

Strona główna » Produkty » RENOWACJE

RENOWACJE

Stropy RECTOR w obu systemach świetnie nadają się w przypadkach konieczności wymiany starych, drewnianych stropów. W zależności od rozpiętości ich masa rozpoczyna się już od 10 kg/m2. Również lekkość i szybkość montażu jest ich dużą zaletą, szczególnie jeśli chodzi o system Rectolight. W przypadkach gdy nie można obciążać niższych, istniejących stropów  zastosować można belki umożliwiające wykonanie stropów bez podpór montażowych. 

 - Stropy w najniższych układach posiadają ciężar własny juz od 187 kg/m2, co ma znaczeniedla obciążeń przenoszonych przez
   ściany i fundamenty

 - Minimalne zalecane oparcie belki stropowej wynosi 7cm

 - Stropy montowane są w ręczny sposób, nie ma konieczności wykonania żeber rozdzielczych

- Stropy wykonuje się na jednej lub dwóch podorach montażowych, ale istnieje również specjalna gama belek umoliwiająca
   montaż bezpodporowy


Firma RECTOR skutecznie stosuje swoją metodę kotwienia belek i wykonania cofniętego wieńca wzdłuż istniejącej ściany. Strunobetonowe belkistropowe wpuszcza się w gniazda wykute w istniejących murach w rozstawach co 59cm, na głębokość min 7cm. Belki opiera się na podporach montażowych lub wypoziomowanych wcześniej podlewkach betonowych. Pierwszy rząd pustaków (deklowanych) maksymalnie obniża się tak aby uzyskać miejsce do przeprowadzenia wieńca z dwóch lub czterech prętów, a następnie kotwi się go w prostopadłych ścianach. Zastosowanie specjalnej gamy belek pozwala na wykonanie stropów bez podpór montażowych co jest ogromną zaletą szczególnie gdy niższe kondygnacje są stale użytkowane lub gdy wykonuje się nowy strop nad starym. 

Firma RECTOR posiada duże doświadczenie w wymianach stropów w starym budownictwie oraz wiele realizacji, zarówno w Polsce jak i we Francji i Belgii.

 

 

                                                       

   
 
 
 

    foto: transport palety drewnianych wypełnień RECTOLIGHT na 2 piętro budynku

 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z wymiany stropu zabytkowej Bazyliki w Miechowie - 862m2
oraz zabytkowej kamienicy w Katowicach na ul. Mariackiej 33 - ok 800m2

 NIP: 649-21-10-127, REGON: 278042767, Kapitał zakładowy 38 200 000,00zł, Sąd Rejonowy Kraków - Śródmieście, KRS 0000154887zabytkowa Bazylika w Michowie (wymiana 862m2 stropu)widok stropu przed wymianą z dołustrop po wymianie - RECTOBETONstrop po wymianie - RECTOBETONzabytkowa kamienica w Katowicach, ul. Mariacka 33 (wymiana stropu ok 800m2)
Strona główna

informacje prawne RECTOR Polska Sp. z o.o., ul. Śląska 64 e, 32-500 Chrzanów, tel: +48 (32) 626 02 60, fax: +48 (32) 626 02 61 do góry

Firma RECTOR jest polską filią francuskiej Grupy Rector Lesage działającej na rynku francuskim od ponad 60 lat i będącej liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego. W Polsce nasza firma rozpoczęła działalność w 2003 roku. Centrala firmy jak również nasz zakład produkcyjny mieści się w Chrzanowie (woj. małopolskie). RECTOR Polska proponuje nowoczesne stropy gęstożebrowe przeznaczone do budownictwa mieszkaniowego System stropowy RECTOBETON: Innowacyjne rozwiązanie strop o konstrukcji z betonu sprężonego i pustaków betonowych. * WYTRZYMAŁOŚĆ - belki wykonywane z betonu B-60,* ELASTYCZNOŚĆ - rozpiętości od 1m do 10 m co 10 cm. System stropowy RECTOLIGHT: lekkie drewniane wypełnienie, idealne do szybkiego, ręcznego montażu, wypełnienie 10 razy lżejsze dla stropu 2 razy wytrzymalszego. * WYTRZYMAŁOŚĆ - gwarancja bezpiecznej pracy zarówno przy układaniu jak i zalewaniu stropu.
Tagi
pustak belka sprężona wymiana stropu montaż bezpodporowy strop gęstożebrowy strop sprężony System stropowy RECTOLIGHT lekkie wypełnienie RECTOBETON strop dla renowacji pustak deklowany system stropowy
osób online: 1 kreacja:  
Facebook