RECTOR Polska Systemy stropowe

Stropy sprężone, strunobeton - producent

RENOWACJA BUDYNKU WIELORODZINNEGO W RYBNIKU

Strona główna » Budowa Miesiąca » RENOWACJA BUDYNKU WIELORODZINNEGO W RYBNIKU

wielkość tekstu: A | A | A

RENOWACJA BUDYNKU WIELORODZINNEGO W RYBNIKU

W aktualnym miesiącu pokażemy wam nową budowę polegającą na renowacji istniejącej kamienicy przy ulicy Przemysłowej 17-27 w dzielnicy Paruszowiec-Piaski. W ramach projektu powstanie 10 nowych mieszkań. Prezentujemy budynek z widocznymi stropami RECTOBETON, na których staną moduły mieszkaniowe.

Przebudowa kamienicy to jedno z największych wyzwań inwestycyjnych dot. pojedynczego obiektu. Budowa jest innowacyjna pod wieloma względami i stanowi spore wyzwanie inżynierskie zarówno dla wykonawcy, jak i nadzoru inwestorskiego - tak o przebudowie kamienicy mówią pracownicy miejscowego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Remontowany nowatorską metodą gmach to drugi budynek w mieście odnawiany w ten sposób. Wcześniej była kamienica przy ulicy Chrobrego w centrum.

Całe wnętrze budynku zostało zdemontowane, pozostały tylko mury zewnętrzne. W środku zostaną wstawione moduły mieszkaniowe, które stworzą poszczególne mieszkania, a łącznie będzie ich aż 10 w budynku. Zakończony został etap związany z rozbiórką poszczególnych stropów, ścian wewnętrznych i dachu. Równolegle powstawała konstrukcja stropowa RECTOBETON, której zadaniem jest zabezpieczenie historycznej tkanki budynku, jak i zapewnienie właściwego posadowienia dla modułów mieszkalnych, które są już produkowane w zakładzie prefabrykacji.

W projekcie budynku przewidziano stropy Rectobeton w układzie: 24+6. Układ pojedynczy- poczwórny belek RS umożliwił przykrycie rozpiętości do 5,00m oraz spełnienie wymogów przeciwpożarowych.

Strop nad piwnicą Rectobeton

Firma wykonawcza rozpoczęła prace w drugim kwartale 2023r.. Pierwszy etap polegał na wykonaniu stropu nad piwnicą w systemie RECTOBETON. Montaż stropów zakończył się w bieżącym roku. Łącznie wykorzystaliśmy 938,70 mb belek stropowych, co stanowi 373 m² powierzchni stropowej.

Stropy zaprojektowane zostały na ognioodporności REI120. Zgodnie z klasyfikacją ITB - parametr ten został osiągnięty poprzez dodanie jednego pręta fi 12 w każdym żebrze stropowym.

Stropy RECTOBETON i RECTOLIGHT świetnie nadają się w przypadku konieczności wymiany starych, drewnianych stropów. W zależności od rozpiętości ich masa rozpoczyna się już od 175 kg/m2. Lekkość i szybkość montażu jest ich dużą zaletą, szczególnie jeśli chodzi o system Rectolight. W przypadkach gdy nie można obciążać niższych, istniejących stropów można zastosować belki umożliwiające wykonanie stropów bez podpór montażowych, takie możliwości daje  belka stropowa bezpodporowa RECTOR RSE (do długości 5,6 m).

Więcej informacji znajdziesz w poradniku wykonawcy RECTOR: https://www.rector.pl/dokumenty/RECTOR_Poradnik_Wykonawcy.pdf

 

czytano: 1477 razy

autor: rector.pl

data dodania: 2023-09-03 12:45:41

Budowa Miesiąca
  Budowa miesiąca to miejsce przenaczone dla najciekawszych, bieżących inwestycji, gdzie zastosowano stropy RECTOBETON i RECTOLIGHT. Prezentujemu Państwu budynki, które powstają w całej Polsce i mają różny charakter. Chcemy pokazać, że nasze stropy sprawdzają ...
dalej 

Formularz zapytaniowy

Zapewniamy

  • NAJSZERSZY ASORTYMENT BELEK, WYSOKOŚĆ STROPU OD 16 cm, ROZPIĘTOŚĆ DO 10,0 m
  • NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ WŚRÓD STROPÓW BELKOWO PUSTAKOWYCH
  • BRAK KLAWISZOWANIA I ZARYSOWANIA STROPÓW
  • DUŻĄ ELASTYCZNOŚĆ - DOWOLNE OBCIĄŻENIA, MOŻLIWE UKŁADY AKUSTYCZNE
  • RECTOBETON - TRADYCYJNE ROZWIĄZANIE MOŻLIWE DO ZASTOSOWANIA W KAŻDYM BUDYNKU I NA KAŻDYM POZIOMIE
  • RECTOLIGHT - INNOWACYJNE I NOWOCZESNE ROZWIĄZANIE, DAJĄCE DUŻE MOŻLIWOŚCI ARANŻACJI
  • SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA Z 65-cio LETNIĄ TRADYCJĄ
  • FRANCUSKĄ TECHNOLOGIĘ, POLSKI PRODUKT

Ciekawostki

Adres

RECTOR Polska Sp. z o.o.

32-500 Chrzanów, ul. Śląska 64e

96-320 Mszczonów, ul. Wiejska 1

 

KONTAKT

Chrzanów: +48 32 626 02 60
e-mail: info@rector.pl

Mszczonów Biuro +48 517 867 638
Mszczonów Magazyn: +48 798 290 366

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Facebook
YouTube