RECTOR Polska Systemy stropowe

Stropy sprężone, strunobeton - producent

STROPY RECTOLIGHT – NRO

Strona główna » Aktualności » STROPY RECTOLIGHT – NRO

wielkość tekstu: A | A | A

Oryginalna forma paneli RECTOLIGHT sprawia, że projektanci a także inwestorzy coraz częściej decydują się na pozostawienie „surowych” stropów RECOLIGHT bez wykonywania sufitów podwieszanych. Rectolight jako produkt nierozprzestrzeniający ognia (NRO)  może być stosowany bez żadnych dodatkowych środków zabezpieczających (w formie impregnatów, powłok malarskich czy też sufitów podwieszanych), zarówno w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych, jak i budynkach użyteczności publicznej.

W wyniku przeprowadzonych badań przez Instytut Techniki Budowlanej, Rectolight uzyskał klasyfikację w zakresie reakcji na ogień: B-s1,d0. Oznacza to, że wyrób ten jest niezapalny, niekapiący pod wpływem ognia oraz nieodpadający pod wpływem ognia, jak również nierozprzestrzenia ognia wewnątrz budynków.

W przypadku budynków mieszkalnych najczęściej system RECTOLIGHT stosowany jest w strefie dziennej (salon, kuchnia) i podkreśla oryginalny charakter wnętrza.

Wnętrza budynków biurowych, przestrzeni użyteczności publicznej coraz częściej wykańczane są w sposób „surowy”. Elementy konstrukcyjne takie jak ściany czy stropy nie są tynkowane, natomiast wraz z instalacjami i oświetleniem tworzą spójną całość. Poniższe zdjęcia przedstawiają budynek biurowy zlokalizowany w Jaworznie w którym zrezygnowano z sufitów podwieszanych.

Stropy RECTOLIGHT, które ze względu na łatwy i szybki montaż stosowane są często podczas wymiany stropów w budynkach istniejących (np. kamienice, pałace). Na poniższych zdjęciach przedstawiono salę konferencyjną w Zamku Gniew. W tym konkretnym przypadku otynkowano belki betonowe, które zostały pomalowane na biało i wyróżniają się na tle ciemniejszych paneli RECTOLIGHT.

 Pomieszczenia gospodarcze czy tez piwnice nie wymagają stosowania sufitów podwieszanych co przekłada się na spore oszczędności wykonawcze. W przypadku niskich pomieszczeń zastosowanie RECTOLIGHTA sprawia, że uzyskujemy dodatkową przestrzeń pod panelami, którą można wykorzystać do poprowadzenia instalacji lub montażu np. oprawy oświetleniowej (w grubości stropu). Wizualnie pomieszczenie takie wydaje się wyższe. Przestrzeń instalacyjna ma wysokość od 7 cm do 14 cm i wynika z wysokości zastosowanego panela RECTOLIGHT. 

W przypadku stosowania sufitów podwieszanych, wszystkie instalacje ukrywa się w przestrzeni między sufitem a stropem. Panele RECTOLIGHT nie rozprzestrzeniają ognia (NRO), więc nie ma żadnych przeciwskazań do prowadzenia np. przewodów elektrycznych w przestrzeni nad sufitem podwieszanym.

 

 

czytano: 3170 razy

autor: rector.pl

data dodania: 2020-12-14 11:26:27

Formularz zapytaniowy

Zapewniamy

  • NAJSZERSZY ASORTYMENT BELEK, WYSOKOŚĆ STROPU OD 16 cm, ROZPIĘTOŚĆ DO 10,0 m
  • NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ WŚRÓD STROPÓW BELKOWO PUSTAKOWYCH
  • BRAK KLAWISZOWANIA I ZARYSOWANIA STROPÓW
  • DUŻĄ ELASTYCZNOŚĆ - DOWOLNE OBCIĄŻENIA, MOŻLIWE UKŁADY AKUSTYCZNE
  • RECTOBETON - TRADYCYJNE ROZWIĄZANIE MOŻLIWE DO ZASTOSOWANIA W KAŻDYM BUDYNKU I NA KAŻDYM POZIOMIE
  • RECTOLIGHT - INNOWACYJNE I NOWOCZESNE ROZWIĄZANIE, DAJĄCE DUŻE MOŻLIWOŚCI ARANŻACJI
  • SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA Z 65-cio LETNIĄ TRADYCJĄ
  • FRANCUSKĄ TECHNOLOGIĘ, POLSKI PRODUKT

Ciekawostki

Adres

RECTOR Polska Sp. z o.o.

32-500 Chrzanów, ul. Śląska 64e

96-320 Mszczonów, ul. Wiejska 1

 

KONTAKT

Chrzanów: +48 32 626 02 60
e-mail: info@rector.pl

Mszczonów Biuro +48 517 867 638
Mszczonów Magazyn: +48 798 290 366

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Facebook
YouTube