RECTOR Polska Systemy stropowe

Stropy sprężone, strunobeton - producent

Strop RECTOR - cena, opinie, wymiary

Strona główna » Aktualności » Strop RECTOR - cena, opinie, wymiary

wielkość tekstu: A | A | A

Szybsza budowa i większe możliwości

Nowoczesne materiały budowlane pozwalają przyspieszyć prace i osiągnąć doskonałe rezultaty. W przypadku dachów, warto zwrócić uwagę na prefabrykaty, takie jak stropy RECTOR. Ten sprawdzony system ułatwia budowę domów oraz niezwykle skraca czas pracy nad dachem. Korzystna cena stropu RECTOR i opinie potwierdzają nieustannie rosnącą popularność tego rozwiązania. Co bardzo ważne, stopy marki Rector pozwalają osiągnąć także zadowalające wymiary, np. rozpiętość aż 10 metrów. 

Przy budowie domu niezwykle istotne znaczenie, zarówno dla bezpieczeństwa, jak i jakości budynku ma odpowiedni strop. Firma RECTOR już od ponad 65 lat udowadnia, że pracę nad dachem można przyspieszyć i zoptymalizować. Autorski strop RECTOR to rozwiązanie rozpoznawalne w Europie, które wybierane jest coraz częściej ze względu na to, jakie korzyści on niesie oraz atrakcyjną cenę. Stropy RECTOR można stosować w każdym budynku, ale szczególnie doceniane są i wybierane przez inwestorów w zakresie budownictwa jednorodzinnego. Niezwykłą cechą oferowanych systemów stopowych są ich wymiary – już od 16 cm wysokości do aż 10 metrów rozpiętości.
Pod marką RECTOR kryje się francuska technologia w doskonałym polskim wykonaniu – wyjaśnia mgr inż. arch. Przemysław Deryło, Inżynier ds. Rozwoju Produktu w naszej firmie.

Grupa RECTOR to lider w produkcji prefabrykatów ze sprężonego betonu, który zawitał na polski rynek 18 lat temu. Od 2008 roku w naszym polskim zakładzie w Chrzanowie produkujemy belki stopowe z betonu, czuwając nad odpowiednim procesem produkcji oraz świadcząc kompleksowe doradztwo dla krajowych odbiorców. Korzystając z bogatego doświadczenia Grupy RECTOR możemy zaoferować doskonałą jakość produktu oraz dostarczamy fachową pomoc, dzięki grupie wykfalifikowanych pracowników RECTOR Polska. 

Stropy Rector - technologia, która niesie oszczędności
Stopy Rector dostępne są w dwóch opcjach, podstawę obu stanowi betonowa belka sprężona, która składa się z betonu C50/60 i stali 2060 MPa.
-Można powiedzieć, że belka betonowa sprężona to serce obu systemów stropowych, jakie oferujemy – tłumaczy mgr inż. arch. Przemysław Deryło. – Jest to technologia, która jest doskonale znana wykonawcom i dlatego nie stanowi żadnego problemu w zakresie jej wykorzystania. Belki te charakteryzują się szybkim i łatwym montażem, do którego nie trzeba stosować ciężkiego sprzętu. Dzięki nim można całkowicie wyeliminować szalunki, nie korzystamy także z drogich żeber rozdzielczych. Warto wspomnieć, że sprężona belka z betonu gwarantuje mniejsze ugięcia, dzięki czemu nie występuje efekt klawiszowania stropu. Montaż bezpodporowy uzyskamy dla nawet 5,6 metrowego stropu. Dodatkowymi zaletami, związanymi z tą technologią są oszczędności na pracach zbrojarskich i na stemplach – których potrzeba o 60% mniej niż w przypadku tradycyjnego stropu. Specjalna budowa oraz technologia produkcji sprawiają, że w procesie budowy domu w efekcie zużywamy mniej betonu. 
Najważniejszą zaletą jest jednak kompatybilność belek z oferowanymi systemami stopowymi. Dzięki temu odbiorca otrzymuje gotowy produkt do szybkiego i taniego montażu. 

Rectobeton – znaczne rozpiętości oraz wszechstronność stosowania 
Pierwszy z oferowanych systemów stropowych RECTOR to RECTOBETON.
- Są to belkowo-pustakowe prefabrykowane stropy gęstożebrowe. Stropy Rectobeton składają się ze sprężonych, strunobetonowych belek oraz wypełnień w postaci żwirobetonowych, wibroprasowanych pustaków stropowych. Uzupełnieniem systemu są: zbrojenia
przypodporowe, zgrzewane maty siatki stalowej oraz beton monolityczny wylewany na budowie.Jakie zalety niesie za sobą ten system?
- Kilka istotnych zalet tego systemu stropowego RECTOR – cena, a jednocześnie oszczędności, jakie oferuje, szeroki wachlarz zastosowań, doskonała izolacja akustyczna, a także ognioodporność potwierdzona badaniami ogniowymi, wykonanymi przez Instytut Techniki Budowlanej. Dzięki RECTOBETON uzyskujemy duże rozpiętości stropu, co pozwala zrezygnować ze ścian nośnych oraz tworzyć przestrzenne wnętrza w domach. System sprawdza się w nowobudowanych domach, jak też remontowanych budynkach. Ogromna uniwersalność systemu sprawia, że nadaje się on także do obiektów handlowych, usługowych oraz użyteczności publicznej. Można go stosować na każdym poziomie budynku – od garażu po poddasze. 
System RECTOBETON charakteryzuje rozpiętość od 1 do 10 metrów, wysokość stropu od 16 do 34 cm, wysokość pustaków od 12 do 25 cm oraz pozwala na montaż bezpodporowy do 5,5 metra. W zależności od zastosowanego układu masa stropu wynosi minimum 235 kg/m².

Rectolight – niska waga i duża uniwersalność
Doskonałą opiniom cieszy się lżejszy system o nazwie Rectolight. 
- Popularność RERCTOLIGHT zdecydowanie zawdzięcza swojej wadze, bowiem waga stropu może wynosić nawet 175 kg/m² - mówi inżynier.  – Jest to również prefabrykowany strop gęstożebrowy, belkowo – pustakowy. Różnicą jest tu wypełnienie. Stropy składają się ze sprężonych, strunobetonowych belek oraz wypełnień stropowych wykonanych z drewna prasowanego.
Uzupełnieniem systemu są: zbrojenia przypodporowe, zgrzewane maty siatki stalowej oraz beton monolityczny wylewany na budowie.Taka znacznie mniejsza waga przekłada się na cenę stropu. Rector opracował ten system z myślą o dalszych oszczędnościach oraz wygodzie montażu. 
Lekkie wypełnienie z prasowanego drewna to doskonała wygoda, zarówno w montażu, jak i logistyce. Jedna osoba może samodzielnie przenieść jednorazowo nawet 5 m² wypełnienia. Dla porównania, 1 paleta RECTOLIGHTodpowiada 12 paletom RECTOBETON, a to w praktyce kolejne korzyści logistyczne i finansowe. Sumarycznie podać można, że RECTOLIGHT aż dwukrotnie przyspiesza cały montaż.

Czym jeszcze charakteryzuje się ten system? Zdecydowanie uniwersalnością, w panelach Rectolight można wycinać otwory o dowolnej geometrii za pomocą prostych narzędzi, a tym samym dopasowywać go do konkretnych potrzeb i projektów. System świetnie sprawdza się do nowych budynków mieszkalnych i wymianie stropów w zabytkowych kamienicach. 
System RECTOLIGHT charakteryzuje rozpiętość od 1 do 8,5 metra (co 10 cm), wysokość stropu od 16 do 30 cm oraz pozwala na montaż bezpodporowy do 5,6 metra.

Stropy Rector – cena i oszczędności
Nowoczesny system stropowy RECTOR niesie ogromne korzyści dla inwestora. 
Zdecydowanie powiedzieć możemy, że oba systemy stropowe cieszą się ogromną popularnością właśnie za sprawą swojej atrakcyjnej ceny, a do tego oszczędności, jakie dają. Nasi odbiorcy chwalą sobie prosty i szybki montaż, a w przypadku RECTOLIGHT wskazują również na ogromną uniwersalność, dzięki opcji przycinania wypełnień. W dzisiejszych czasach koszty pracy oraz transportu znacznie rosną, zatem systemy prefabrykowane niosą w tej dziedzinie olbrzymie ułatwienia, przyspieszając montaż oraz pozwalają zużyć w trakcie budowy mniej materiałów. 

Doskonałe opinie o stropach Rector na całym świecie
Marka RECTOR znana jest w Polsce i Europie. Opnie o naszych stropach potwierdzają najwyższą jakość produkcji, jak też doradztwo techniczne. 
W każdym momencie służymy naszym odbiorcom pomocą. Zarówno jeśli chodzi o dobór odpowiedniego systemu, przeliczenie wymiarów stropów, omówienie montażu. Oferujemy naszym klientom darmowy projekt i wycenę oraz odpowiadamy nawet na najbardziej skomplikowane pytania. 


Poza systemami stropowymi RECTOBERTON i RECTOLIGT oferujemy również prefabrykowane nadproża sprężone RECTOR PLX, prefabrykowane podciągi sprężone RECTOR PPR i elementy szalunkowe wieńca. 
Na specjalne potrzeby inwestora, nasz dział konstruktorski oraz produkcyjny może stworzyć również stopy pod indywidualne wymiary. Strop RECTOR to uniwersalny i nowoczesny system, który możemy uszyć na miarę.
 

czytano: 7683 razy

autor: rector.pl

data dodania: 2021-08-03 15:50:40

Formularz zapytaniowy

Zapewniamy

  • NAJSZERSZY ASORTYMENT BELEK, WYSOKOŚĆ STROPU OD 16 cm, ROZPIĘTOŚĆ DO 10,0 m
  • NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ WŚRÓD STROPÓW BELKOWO PUSTAKOWYCH
  • BRAK KLAWISZOWANIA I ZARYSOWANIA STROPÓW
  • DUŻĄ ELASTYCZNOŚĆ - DOWOLNE OBCIĄŻENIA, MOŻLIWE UKŁADY AKUSTYCZNE
  • RECTOBETON - TRADYCYJNE ROZWIĄZANIE MOŻLIWE DO ZASTOSOWANIA W KAŻDYM BUDYNKU I NA KAŻDYM POZIOMIE
  • RECTOLIGHT - INNOWACYJNE I NOWOCZESNE ROZWIĄZANIE, DAJĄCE DUŻE MOŻLIWOŚCI ARANŻACJI
  • SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA Z 65-cio LETNIĄ TRADYCJĄ
  • FRANCUSKĄ TECHNOLOGIĘ, POLSKI PRODUKT

Ciekawostki

Adres

RECTOR Polska Sp. z o.o.

32-500 Chrzanów, ul. Śląska 64e

96-320 Mszczonów, ul. Wiejska 1

 

KONTAKT

Chrzanów: +48 32 626 02 60
e-mail: info@rector.pl

Mszczonów Biuro +48 517 867 638
Mszczonów Magazyn: +48 798 290 366

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Facebook
YouTube